Dlaczego Polacy inwestują w Hiszpanii?

Marbella Buy real estate Spain
Marbella View - Real Estate Spain Costa Blanca

Dlaczego Polacy inwestują w Hiszpanii?

Polska jest jednym z krajów o największej liczbie obywateli mieszkających za granicą. Hiszpania odgrywa ważną rolę w tej zagranicznej populacji. Polacy wybierają Hiszpanię do zamieszkania i zakupu nieruchomości. W 2022 r. sprzedaż nieruchomości Polakom w Hiszpanii była rekordowa.

Rekordowa liczba nieruchomości mieszkalnych w Hiszpanii została w tym roku zakupiona przez polskich nabywców.

Według danych opublikowanych przez Pekao, drugi co do wielkości bank w Polsce, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r. Polacy kupili około 2300 nieruchomości, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w całym ubiegłym roku. W trzecim kwartale 2022 r. liczba polskich nabywców była o 37% wyższa niż w drugim kwartale.

 

Rekord sprzedaży hiszpańskich nieruchomości polskim nabywcom


W 2022 r. tempo wzrostu gospodarczego w Polsce było najwyższe spośród wszystkich krajów europejskich. Wraz ze wzrostem zamożności Polacy zaczęli częściej inwestować w innych krajach. Jednym z najpopularniejszych krajów wśród Polaków jest Hiszpania.

Radość z życia w Hiszpanii jako obcokrajowiec sprawiła, że w ubiegłym roku polscy inwestorzy cieszyli się dużym zainteresowaniem. Polscy nabywcy kupili 2.300 nieruchomości w Hiszpanii w 2022 roku. Liczba ta jest ponad dwukrotnie wyższa niż w 2021 roku.

Polscy nabywcy mają obecnie 3,2% udziału w zagranicznych nabywcach nieruchomości w Hiszpanii. W 2021 r. było to zaledwie 1,9%. Polscy nabywcy wyprzedzili Amerykanów (1,6%) i Rosjan (2%).

W przybliżeniu w Hiszpanii mieszka ponad 80 000 tysięcy Polaków. Oczekuje się, że liczba ta będzie wyższa w przyszłości, wraz ze wzrostem popytu ze strony polskich nabywców.

Dlaczego Polacy wybierają Hiszpanię do inwestowania w nieruchomości?


Głównym powodem jest wysokie tempo wzrostu gospodarczego w Polsce. Ludzie mają coraz więcej możliwości zakupu nieruchomości za granicą. I absolutnie jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie jest Hiszpania.

Piasek, słońce i rozrywka są dostępne w Hiszpanii. Oprócz naturalnego piękna, Hiszpania oferuje jedne z najniższych kosztów utrzymania we wszystkich krajach europejskich. Ponadto, otrzymują wskazówki dotyczące życia w Hiszpanii łatwiej przez gościnnych mieszkańców.

Kolejnym powodem jest konflikt między Rosją a Ukrainą. Polscy nabywcy szukają bezpieczniejszych obszarów, aby przenieść swój majątek. Jako stabilny, bezpieczny i piękny kraj wybierają Hiszpanię. Ponadto łatwy proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii zapewnia im płynne doświadczenie.

Gdzie polscy nabywcy wybierają nieruchomości w Hiszpanii?


Polscy nabywcy najczęściej wybierają Costa Blanca na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Mimo że zależy to głównie od osobistych pragnień i potrzeb, Costa Blanca jest popularna wśród Polaków.

Najpopularniejszymi miejscami docelowymi dla polskich nabywców są Torrevieja i okolice. Prowincja Alicante jest domem dla tysięcy polskich nabywców nieruchomości.

Torrevieja
Torrevieja Buy Real Estate Spain

Polscy nabywcy wybierają miejsca położone blisko morza. Szukają apartamentów bardziej niż innych typów nieruchomości.

Dla Polaków w Hiszpanii, szczególnie dla miłośników nieruchomości wolnostojących, najpopularniejszymi obszarami są Marbella, Malaga i Calpe. Obszary te oferują również więcej luksusowych nieruchomości.

Polacy uważają Hiszpanię za rozrywkową i łatwą do adaptacji. Dzięki nowym polskim szkołom w Hiszpanii, rodziny z dziećmi zaczynają wybierać Hiszpanię jako swój następny dom. We wszystkich regionach Hiszpanii można znaleźć osoby pochodzące z Polski.

Prawie wszystkie części i miasta są najlepszymi miejscami na pobyt w Hiszpanii. Bogactwo kultury i życia codziennego tych miast czyni ten kraj idealnym. Barcelona, Madryt, Walencja, Malaga i wiele innych. Każdy z łatwością znajdzie odpowiedź na pytanie, dlaczego warto kupić nieruchomość i zamieszkać w Hiszpanii.

Czy trudno jest kupić nieruchomość w Hiszpanii jako emigrant?


Nie, nie jest. Ponieważ jest to również odpowiedź na pytanie, dlaczego w Hiszpanii jest tak wielu Polaków, łatwo jest kupić nieruchomość. Hiszpania jest krajem przyjaznym dla obcokrajowców. Tak samo jest w procesach formalnych, takich jak zakup nieruchomości.

Wszystkie najlepsze miejsca w Hiszpanii oferują korzystne możliwości w zakresie nieruchomości. Oferują zarówno szanse inwestycyjne, jak i niesamowity styl życia. Płynność procesu zakupu nieruchomości w Hiszpanii przyciąga uwagę inwestorów z całego świata.

Nie pozwól, aby te niesamowite miasta pozostały najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Hiszpanii, uczyń je domem dla siebie. Możesz sprawdzić nasz blog, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak kupić nieruchomość w Hiszpanii jako nierezydent lub emigrant. Możesz również skontaktować się z naszym profesjonalnym zespołem w dowolnym momencie, aby łatwo i szybko stać się właścicielem nieruchomości w pięknych regionach Hiszpanii.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *