Jak przeprowadzić się do Hiszpanii

Jak przeprowadzić się do Hiszpanii?

Przeprowadzić się do Hiszpanii: Życie na terytorium Hiszpanii może być kwitnące i ekscytujące, szczególnie dla osób, które szukają nowego startu. Hiszpania oferuje styl życia, którego pragnie wiele osób, dlatego też w hiszpańskich miastach mieszka obecnie około 6 milionów emigrantów. Ekspatów przyciąga piękna słoneczna pogoda, zapierające dech w piersiach plaże i jakość życia.


Jeśli myślisz o spakowaniu swoich rzeczy i przeprowadzce do Hiszpanii, ale nie wiesz jeszcze, jak to zrobić, ten artykuł posłuży jako przewodnik po tym, jak możesz przeprowadzić się do Hiszpanii.


Kto może przeprowadzić się do Hiszpanii?

Każdy może przeprowadzić się do Hiszpanii; jednak proces przeprowadzki jest łatwiejszy dla niektórych grup osób:

  • Obywatele UE/EOG i Szwajcarii mogą spakować walizki i przenieść się do Hiszpanii bez konieczności uzyskania hiszpańskiej wizy. Mogą mieszkać i pracować w Hiszpanii przez trzy miesiące. Jeśli jednak chcą pozostać na okres dłuższy niż trzy miesiące, muszą podjąć inne kroki prawne.
  • Obywatele spoza UE/EOG/Szwajcarii muszą uzyskać zezwolenie na pobyt czasowy, jeśli chcą pozostać w Hiszpanii dłużej niż trzy miesiące. Muszą mieszkać w Hiszpanii przez pięć nieprzerwanych lat, aby kwalifikować się do stałego pobytu w Hiszpanii.

Jak mogę przenieść się do Hiszpanii jako obywatel UE?

Hiszpania jest częścią Unii Europejskiej, co oznacza, że jako obywatel UE masz takie same prawa jak inni obywatele UE. Możesz szukać pracy, studiować w innym państwie członkowskim UE i swobodnie przemieszczać się z jednego kraju UE do drugiego bez konieczności uzyskania wizy wjazdowej.


Jednak jako obywatel UE przeprowadzający się do Hiszpanii będziesz musiał zarejestrować się i zostać dodany do Centralnego Rejestru Cudzoziemców oraz uzyskać zaświadczenie o pobycie w Urzędzie ds. Cudzoziemców lub na lokalnym posterunku policji w ciągu trzech miesięcy od przybycia do Hiszpanii.


Jak mogę przenieść się do Hiszpanii jako obywatel spoza UE?

W zależności od powodu, dla którego chcesz przeprowadzić się do Hiszpanii, musisz wybrać rodzaj wizy długoterminowej i zezwolenia na pobyt odpowiadający celowi podróży. Aby ubiegać się o zezwolenie na pobyt, potrzebna jest wiza długoterminowa. Wiza długoterminowa (wiza D) pozwala na pobyt długoterminowy na terytorium Hiszpanii.

przeprowadzić się do Hiszpanii
Oto jak możesz przenieść się do Hiszpanii na ponad trzy miesiące:

  • Przeprowadzka do Hiszpanii w celu podjęcia pracy.
  • Przeprowadzka do Hiszpanii na studia.
  • Przeprowadzka do Hiszpanii w celu połączenia rodziny.
  • Przeprowadzka do Hiszpanii na emeryturę.
  • Przeprowadzka do Hiszpanii do pracy

Niestety, jako obywatel spoza UE, nie możesz po prostu przenieść się do Hiszpanii i znaleźć tam pracy. Musisz uzyskać wizę pracowniczą, jeśli chcesz przenieść się do Hiszpanii i uczestniczyć w płatnej działalności.


Hiszpania oferuje różnorodne wizy pracownicze dla każdego, kto chce tam pracować i zawsze poszukuje wysoko wykwalifikowanych osób do zawodów, w których brakuje pracowników.


Możesz również ubiegać się o Niebieską Kartę UE, jeśli jesteś wysoko wykwalifikowaną osobą, która może obsadzić stanowisko w zawodzie, w którym brakuje pracowników.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *